W każdym projekcie informatycznym pojawia się kwestia bezpieczeństwa sytemu, jego zasobów i użytkowników.

Blockchain Infinity Economics od momentu uruchomienia w styczniu 2017 w realnym środowisku narażony jest na ataki mające na celu osłabić funkcjonalność czy doprowadzić do załamania wydajności sieci czy nodów IE.
Ataki nasilają się wraz z rosnącą popularnością Infinity Economics.

W ostatnich dniach i tygodniach doszło do wyjątkowo zmasowanych akcji z użyciem metody DDoS (distributed denial of service – atak na system komputerowy lub usługę sieciową w celu uniemożliwienia działania poprzez zajęcie wszystkich wolnych zasobów, przeprowadzany równocześnie z wielu komputerów).

Sytuacja ta jest dla nas idealnym testem i dowodem na genialność zastosowanych rozwiązań w rozłożeniu obciążeń i zapewnieniu ciągłości pracy blockchain Infinity Economics. Koncepcja zdecentralizowanego peer explorer’a zapewnia dynamiczne rozłożenie obciążeń i przenosi ruch do węzłów o najlepszej w danej chwili kondycji.

Zapewne nikt z Was użytkowników nie odczuł żadnych zaburzeń w funkcjonowaniu systemu IE. Taki komunikat płynie również od osób nadzorujących stan sieci, nodów i blockchain.

Dynamiczny rozkład obciążeń węzłów to kolejny dowód na potencjał jaki posiada platforma do ekonomii cyfrowej Infinity Economics.

  Data: Listopad 20th, 2017

  Autor: Super Redaktor

  Komentarzy: